SEDMI MEMORIJALNI MEĐUNARODNI BOKSERSKI TURNIR MUSTAFA HAJRULAHOVIĆ TALIJAN


27 Sep

DATUM I MJESTO ODRŽAVANJA: Sarajevo, 26/27. 9.2009.g., KSC Skenderija, Dvorana Mirza Delibašić

PREDSJEDNIK ORGANIZACIONOG ODBORA: Besim Mehmedić

ZEMLJE UČESNICE: Bosna i Hercegovina, Hrvatska, Makedonija, Kosovo i Srbija

KLUBOVI UČESNICI: Zlatni ljiljani (Sarajevo), Iidža (Ilidža), Sarajevo (Sarajevo), Novi Grad (Sarajevo), Čelik (Zenica), Vogošća (Vogošća),
Banovići (Banovići), Ljubuški (Ljubuški), Cazin (Cazin), Slavija (Banja Luka), Jedinstvo (Brčko)

SLUŽBENA LICA: Zuko Nusret (Zenica), zvanični delegat; Aganović Nazif (Vogošća), ljekar; Zikret Čongo (Sarajevo), vrhovni sudija; Duško
Narić (Tuzla), Nedžad Marić (Zenica), Milanko Rakić (Banja Luka), Latif Demoli (Priština) – bodovne sudije; Kemo Dževlan (Sarajevo) i Efendić
Edis (Sarajevo) – mjerioci vremena; Branislav Brajković (Sarajevo), zapisničar

ŽIRI: Asim Smajić (Sarajevo), Petko Radović (Sarajevo), Suad Hajrulahović (Sarajevo), Tomislav Koprivica (Brčko)

TAKMIČARSKI PAROVI ZA NASTUP
54 kg Đurić Marko (Jedinstvo) – Selmanović ?? (Vogošća) 2/0
57 kg Zećiri Liridon (Kosovo) – Rizvić Jasmin (Čelik) 2/0
64 kg Fetahović Džemal (Ilidža) – Gočević Haris (Srbija) 2/0
60 kg Mehmedov Serhan (Makedonija) – Gorda Mahmut (Kosovo) 0/2
64 kg Bedri Djuraj (Zlatni ljiljani) – Selimović ?? (Čelik) 0/2
69 kg Penić Kenan (Čelik) – Brekalo Stipica (Hrvatska) 0/2
75 kg Skender Benjamin (Zlatni ljiljani) – Omerbegović Kenan (Zlatni ljiljani) 0/2
81 kg Planinić Tomislav (Hrvatska) – Kučuk Dario (Slavija) 2/0
75 kg Topalović Danijel (Slavija) – Žuta Fatum (Makedonija) 2/0
81 kg Bošnjak Džemal (Ilidža) – Arsov Igor (Makedonija) 2/0
91 kg Pandžić Ante (Ljubuški) – Puhalo Edin (Zlatni ljiljani) 0/2
91 kg Agron Smakići (Hrvatska) – Čolpa Alem (Sarajevo) 2/0
+ 91 kg Turkušić Namik (Sarajevo) – Grgić Mario (Ljubuški) 0/2

OSVAJAČI NAGRADA I TROFEJA NA TURNIRU:
NAJBOLJI BOKSER
Planinić Tomislav (Hrvatska)
Uručilac trofeja: Suad Džindo
NAJBOLJI TEHNIČAR
Zećiri Liridon (Kosovo)
Uručilac trofeja: Suad Hajrulahović
NAJBORBENIJI PAR
Penić Kenan (Čelik) i Brekalo Stipica (Hrvatska)
Uručilac trofeja: Petko Radović i Memnun Hadžić
NAJBOLJI BOKSER
Puhalo Edin (Zlatni ljiljani)
Uručilac trofeja: Branka Sovrlić