PRVI MEMORIJALNI MEĐUNARODNI BOKSERSKI TURNIR MUSTAFA HAJRULAHOVIĆ TALIJAN


10 May
10May

DATUM I MJESTO ODRŽAVANJA: Sarajevo, 10.5.2003.g., KSC Skenderija, Dvorana Mirza Delibašić

PREDSJEDNIK ORGANIZACIONOG ODBORA: Emin Švrakić

ZEMLJE UČESNICE: Bosna i Hercegovina, Hrvatska i Kosovo KLUBOVI UČESNICI: Zlatni ljiljani (Sarajevo), Mostar (Mostar), Sloboda (Tuzla), Ilidža (Ilidža), Banovići (Banovići), Vogošća (Vogošća), Jedin- stvo (Brčko), Bosanski Brod (Bosanski Brod), Sakib Sakić Migo (Živinice), Slavija (Banja Luka)

SLUŽBENA LICA: Petko Radović (Sarajevo), delegat; Mirsad Puzić (Sarajevo), ljekar; Mirsad Husić (Sarajevo), vrhovni sudija; Hajrudin Skender (Sarajevo) i Bošnjak Ismail (Zenica), Mihridžan Turčinović (Tuzla), Zijo Smajović (Sarajevo), bodovne sudije; Kemo Dževlan (Sarajevo), mjerilac vremena; Branislav Brajković (Sarajevo), zapisničar

ŽIRI: Asim Smajić (Sarajevo), Adnan Solaković (Sarajevo) i Ismet Kavgić (Tuzla)

TAKMIČARSKI PAROVI ZA NASTUP

64 kg Omerbegović Kenan (Zlatni ljiljani) – Đurić Marko (Jedinstvo ) 0/2
64 kg Vidić Velibor (Bosanski Brod) – Jovanović Zoran (Banovići) 2/0
69 kg Dervoz Kemal (Sloboda) – Čolić Boban (Slavija) 2/0
75 kg Gajić Rodoljub (Slavija) – Lajkhart Ivan (Čelik) 0/2
54 kg Šenderović Emir Vogošća – Alibašic Elvedin (Banovići) 0/2
60 kg Bašić Hadžo (Mostar) – Kozani Dezen (Kosovo) 2/0
60 kg Pozderović Edis (Banovići) – Kovačević Stjepan (Hrvatska) 0/2

64 kg Belkić Senaid (Sloboda) – Hamzai Kenan (Mostar) 2/0
69 kg Telalović Emir (Mostar) – Ramadani Faruk (Kosovo) 2/0
69 kg Šemić Hamid (Mostar) – Vranovci Besnik (Kosovo) 0/2
75 kg Rosić Bojan (Banovići) – Papić Sanel (Zlatni ljiljani) 2/0
81 kg Ranica Halid (Zlatni ljiljani) – Mikulić Dejan (Hrvatska) 2/0
91 kg Hadžić Memnun (Ilidža) – Resić Ramiz (Sakib Sakić Migo) 2/0

OSVAJAČI NAGRADA I TROFEJA NA TURNIRU:

NAJBOLJI BOKSER
Ranica Halid (Zlatni ljiljani)
Uručilac trofeja: Emin Švrakić

NAJBOLJI TEHNIČAR
Emir Telalović (Mostar)
Uručilac trofeja: Atif Dudaković

NAJBORBENIJI PAR
Hamid Šemić (Mostar) i Besnik Vranovci (Kosovo)
Uručilac trofeja: Kemo Ademović

NAJMLAĐI BOKSER Kenan Omerbegović (Zlatni ljiljani)
Uručilac trofeja: Mujo Demir