OSMI MEMORIJALNI MEĐUNARODNI BOKSERSKI TURNIR MUSTAFA HAJRULAHOVIĆ TALIJAN


18 Sep
18Sep

DATUM I MJESTO ODRŽAVANJA: Sarajevo, 18/19.9.2010.g., KSC Skenderija, Dvorana Mirza Delibašić

PREDSJEDNIK ORGANIZACIONOG ODBORA: Hamid Bahto
ZEMLJE UČESNICE: Bosna i Hercegovina, Italija, Albanija, Hrvatska, Srbija i Kosovo

KLUBOVI UČESNICI: BK Zlatni ljiljani (Sarajevo), BK Iidža (Ilidža), BK Vogošća (Vogošća), BK Sarajevo (Sarajevo), BK Novi Grad (Sarajevo),
BK Čelik (Zenica), BK Mostar (Mostar), BK Zrinjski (Mostar), BK Slavija (Banja Luka), BK Radnik (Bijeljina), Ljubuški (Ljubuški), BK Novi
Travnik (Novi Travnik), BK Cazin (Cazin)

SLUŽBENA LICA: Petko Radović (Sarajevo), zvanični delegat; Puzić Mirsad (Sarajevo), ljekar; Enver Novaković (Mostar), vrhovni sudija; Zikret
Čongo (Sarajevo), Duško Narić (Tuzla), Mihridžan Turčinović (Tuzla), Milanko Rakić (Banja Luka) – bodovne sudije; Kemo Dževlan (Sarajevo), mjerilac vremena;
Branislav Brajković (Sarajevo), zapisničar

ŽIRI: Emir Hadžimulić (Sarajevo), Ramo Kabaši (Tuzla), Suad Hajrulahović (Sarajevo), Nurudin Imamović (Sarajevo)

 

TAKMIČARSKI PAROVI ZA NASTUP
POLUFINALE 18. 9.2010. godine – SENIORI

60 kg Ćatić Zlatan (Cazin) – Jovanović Jovica (N.Travnik) 0/2
64 kg Stanić Sandro (N.Travnik) – Bedri Djuraj (Kosovo) 0/2
69 kg Gorčević Haris (Srbija) – Vidić Velibor (Radnik) 0/2
75 kg Alimanović Anel (Vogošća) – Tomić Mihovil (Zrinjski) 2/0
75 kg Mikulić Antonio (Ljubuški) – Claudio Carbone (Italija) 0/2
75 kg Kukić Almir (N.Travnik) – Vjeroha Bekim (Albanija) 0/2
74 kg Topalović Danijel (Slavija) – Zizzi Alessandro (Italija) 2/0
81 kg Planinić Tomislav (Hrvatska) – Pavlović Mirko (Ljubuški) 2/0
81 kg Bošnjak Džemal (Ilidža) – Salkić Osman (Cazin) 2/0
+91 kg Žuljević Filip (Ilidža) – Čolpa Alem (Sarajevo) 0/2

 

FINALE 19.9.2010. godine

PIONIRI – Egzibicioni meč
44 kg Marić Hamza (Mostar) – Makaš Jasmin (Zlatni lj.) 1/1
PIONIRI – Zvanični meč
52 kg Mešanović Haris (N.Grad) – Raonić Adnan (Zlatni lj.) 0/2
SENIORI
60 kg Čembić Miroslav (Radnik) – Jovanović Jovica (N.Travnik) 2/0
60 kg Aleksić Mario (Slavija) – Jakić Saša (Ljubuški) 0/2
64 kg Fetahović Džemal (Ilidža) – Djuraj Bedri (Kosovo) 2/0
69 kg Čolak Šaćir (Vogošća) – Puce Žanel (Zrinjski) 2/0
VELTER
?? kg Vidić Velibor (Radnik) – Penić Kenan (Čelik) 2/0
75 kg Alimanović Anel (Vogošća) – Skender Benjamin (Zlatni lj.) 2/0
75 kg Claudio Carbone (Italija) – Vjeroha Bekim (Albanija) 2/0
75 kg Pašalić Fadil (Čelik) – Topalović Danijel (Slavija) 0/2
81 kg Bošnjak Džemal (Ilidža) – Planinić Tomislav (Hrvatska) 2/0
91 kg Žuljević Tomislav (N.Travnik) – Puhalo Edin (Zlatni lj.) 2/0
+91 kg Čolpa Alem (Sarajevo) – Krvavavac Adil (Mostar) 2/0

OSVAJAČI NAGRADA I TROFEJA NA TURNIRU:

NAJBOLJI BOKSER
Bošnjak Džemal (BiH)
Uručilac trofeja: Hamid Bahto
NAJBOLJI TEHNIČAR
Claudio Carbone (Italija)
Uručilac trofeja: ?????
NAJBORBENIJI PAR
Planinić Tomislav (Hrvatska) i Bošnjak Džemal (BiH)
Uručilac trofeja: ?????
NAJMLAĐI POBJEDNIK Raonić Adnan (BiH)
Uručilac trofeja: Suad Hajrulahović