DVANAESTI MEMORIJALNI MEĐUNARODNI BOKSERSKI TURNIR MUSTAFA HAJRULAHOVIĆ TALIJAN


28 Sep

DATUM I MJESTO ODRŽAVANJA: Sarajevo, 27/28.9.2014.g., KSC Skenderija

PREDSJEDNIK ORGANIZACIONOG ODBORA: Željko Komšić

ZEMLJE UČESNICE: Bosna i Hercegovina, Slovenija, Hrvatska, Srbija, Crna Gora, Makedonija, Kosovo, Albanija, Austrija, Njemačka, Slovačka
KLUBOVI UČESNICI: BK Zlatni ljiljani (Sarajevo), BK Vogošća (Vogošća), BK Čelik (Zenica), BK Radnik (Bijeljina), BK Velešićki heroji (Ilidža)

SLUŽBENA LICA: Hodžić Zijo (Sarajevo), delegat; Puzić Mirsad (Sarajevo) ljekar; Efendić Amer (Sarajevo), vrhovni sudija; Zikret Čongo (Sarajevo),
Kubat Sulejman (Austrija), Latif Demoli (Kosovo), Norbert Hornak (Slovačka), bodovne sudije, Efendić Edis (Sarajevo), mjerilac vremena;
Fazlić Džemo (Sarajevo), zapisničar

ŽIRI: Sofić Vahid (Sarajevo), predsjednik; Zvonko Kasalo (Sarajevo), član; Brajković Branislav (Sarajevo), član

TAKMIČARSKI PAROVI ZA NASTUP
POLUFINALE 27.9.2014. godine
64 kg Fetahović Adem (Ilidža, BiH) – Arsov Nikola (Makedonija) 2/0
64 kg Kristijan Nouyen (Slovačka) – Alban Qiriqi (Kosovo) 0/2
64 kg Muhja Erald (Albanija) – Jovica Jovanović (Čelik, BiH) 2/0
69 kg Samet Lukaj (Albanija) – Džananović Ahmed (Čelik, BiH) 0/2
69 kg Arian Gashi (Kosovo) – Jurin Oraca (Hrvatska) 2/0
75 kg Gal Šmit (Slovenija) – Tomić Đorđe (Radnik, BiH) 0/2
75 kg Dženan Novalić (Srbija) – Beck Valdemar (Njemačka) 0/2
75 kg Andrej Baković (Slovenija) – Šabotić Emir (Crna Gora) 0/2
75 kg Arion Kojaši (Albanija) – Bjelak Nihad (Velešićki h., BiH) 2/0
81 kg Armend Xhoxhaj (Kosovo) – Michel Serge (Njemačka) 2/0
91 kg Erik Tlkanec (Slovačka) – Babić Alen (Hrvatska) 0/2
+91 kg Juković Semir (Z.lj., BiH) – Deronja Adnan (Čelik, BiH) 2/0

 

FINALE – 28.09.2014. godine – PIONIRI
38 kg Kršo Erman (Zlatni lj., BiH) – Mahmić Semir (Čelik, BiH) 2/0
60 kg Misimović Emin (Zlatni lj., BiH) – Martin Jocić (Austrija) 1/1

SENIORI
60 kg Chaba Boleskei (Slovačka) – Hodžić Zahir (V.heroji, BiH) 2/0
75 kg Skender Benjamin (Zlatni lj., BiH) – Azim Jabakhil (Austrija) 2/0
69 kg Ibrahimović Bahrudin (Vogošća, BiH) – Risteski Bojan (Makedonija)0/2
64 kg Fetahović Adem (Ilidža, BiH) – Alban Qiriqi (Kosovo) 2/0
56 kg Aleksandar Frenk (Austrija) – Erni Idrizović (Srbija) 0/2
75 kg Šabotić Emir (Crna Gora) – Arion Kojaši (Albanija) 2/0
64 kg Muhja Erald (Albanija) – Borislav Gligorić (Radnik, BiH) 2/0
+91 kg Bela Tibor (Slovačka) – Juković Semir (Zlatni lj., BiH) 0/2
81 kg Džemal Bošnjak (Ilidža, BiH) – Armend Xhoxhaj (Kosovo) 0/2
91 kg Babić Alen (Hrvatska) – Tiro Kuni (Kosovo) 2/0
75 kg Tomić Djordje (Radnik, BiH) – Beck Valdemar (Njemačka) 2/0
69 kg Džananović Ahmed (BiH) – Arian Gashi (Kosovo) 2/0
81 kg Veletić Dušan (Radnik, BiH) – Vanja Glogovac (V.heroji, BiH) 2/0

OSVAJAČI NAGRADA I TROFEJA NA TURNIRU:

NAJBOLJI BOKSER
Armend Xhoxhaj
Uručilac trofeja: Goran Akšamija
NAJBOLJI TEHNIČAR
Adem Fetahović
Uručilac trofeja: Jakub Kubur
NAJBORBENIJI PAR
Semir Juković – Tibor Belai
Uručilac trofeja: Mirsad Puzić
NAJMLAĐI POBJEDNIK
Erman Kršo
Uručilac trofeja: Zijad Hodžić