DESETI MEMORIJALNI MEĐUNARODNI BOKSERSKI TURNIR MUSTAFA HAJRULAHOVIĆ TALIJAN


16 Sep

DATUM I MJESTO ODRŽAVANJA: Sarajevo, 15/16.9.2012.g., KSC Skenderija

PREDSJEDNIK ORGANIZACIONOG ODBORA: Nermin Nikšić

ZEMLJE UČESNICE: Bosna i Hercegovina, Hrvatska, Slovenija, Srbija, Kosovo, Crna Gora i Austrija

KLUBOVI UČESNICI: BK Zlatni ljiljani (Sarajevo), BK Vogošća (Vogošća), BK Sarajevo (Sarajevo), BK Novi Grad (Sarajevo), BK Čelik
(Zenica), BK Novi Travnik (Novi Travnik), BK Banovići (Banovići), BK Cazin (Cazin), BK Mostar (Mostar), BK Slavija (Banja Luka), BK Radnik
(Bijeljina), BK Jedinstvo (Brčko), BK Rodić (Prijedor)

SLUŽBENA LICA: Zuko Nusret (Zenica), zvanični delegat; Puzić Mirsad (Sarajevo) i Hrelja Zlatan (Sarajevo), zvanični ljekari; Mihridžan
Turčinović (Tuzla), vrhovni sudija; Zikret Čongo (Sarajevo),
Vlado Majstorović (Banja Luka), Latif Demoli
(Priština), Nedžad Marić (Zenica) – bodovne sudije;
Kubat Sulejman (Austrija), mjerilac vremena; Fazlić
Džemo (Sarajevo), zapisničar

ŽIRI: Marijan Beneš (Banja Luka), predsjednik; Vahid
Sofić (Sarajevo), Asim Smajić (Sarajevo), Hod Zijo
(Sarajevo) i Ranica Halid (Sarajevo) – članovi

TAKMIČARSKI PAROVI ZA NASTUP
POLUFINALE 15.9.2012. godine – uvodne borbe – KADETI
do 75 kg Enid Numanović (Banovići) – Muhamed Mujić (Mostar) 1/1
56 kg Cufaj David (Novi Grad) – Zahirović Arnes (Vogošća) 2/0
56 kg Ivković Nikola (Prijedor) – Gurdjelac Serif (Srbija) 0/2
60 kg Amer Ali (Austrija) – Zećiri Liridon (Kosovo) 0/2
60 kg Selmanović Kenan (Vogošća) – Karić Sead (Bijeljina) 0/2
60 kg Redžić Almir (Cazin) – Jovica Jovanović (N.Travnik) 0/2
60 kg Zver Denis (Slovenija) – Aleksić Mario (Banja Luka) 0/2
64 kg Zolak Stevo (Banja Luka) – Gazmend Gashi (Kosovo) 2/0
64 kg Veletić Dušan (Bijeljina) – Musaev Khamzad (Austrija) 0/2
69 kg Katalinić Borna (Hrvatska) – Šabotić Emir (Crna Gora) 2/0
Vidić Velibor (Bijeljina) – Šahmanović Mahir (Brčko) 2/0
75 kg Armin Kukić (N.Travnik) – Matej Medvidović (Hrvatska) 2/0
75 kg Arbi Chakaev (Austrija) – Smit Gal (Slovenija) 2/0
75 kg Tomić Đorđe (Radnik, Bijeljina) – ŠMAIL Smail (N.Grad) 2/0
91 kg Gudelj Zvonimir (Austrija) – Beljo Damir (Banja Luka) 0/2

FINALE 16.9.2012. godine – uvodne borbe
Adem Fetahović (Ilidža) – Gligorić Borislav (Bijeljina) 2/0
Alexandar Frank (Austrija) – Mešanović Haris (N.Grad) 2/0
56 kg Cufaj David (N.Grad) – Gurdjeljac Šerif (Srbija) 0/2
56 kg Đurić Marko (Brčko) – Janjanin Miloš (Prijedor) 0/2
81 kg Skender Benjamin (Zlatni lj.) – Elsaew Mansur (Austrija) 0/2
60 kg Liridon Zećiri (Kosovo) – Karić Senad (Bijeljina) 2/0
60 kg Jovica Jovanović (N.Travnik) – Aleksić Mario (Banja Luka) 0/2
64 kg Raonić Adnan (Zlatni lj.) – Ivan Guzina (N.Travnik) 2/0
64 kg Zolak Stevo (Banja Luka) – Musaev Hamzad (Austrija) 0/2
69 kg Katalinić Borna (Hrvatska) – Vidić Velibor (Banja Luka) 2/0
69 kg Avdić Ermin (Banovići) – Gashi Arian (Kosovo) 0/2
75 kg Armin Kukić (N.Travnik) – Topalović Danijel (Banja Luka) 0/2
75 kg Tomić Đorđe (Radnik, Bijeljina) – Arbi Tschakaev (Austrija) 0/2
91 kg Beljo Damir (Banja Luka) – Begić Alem (Banovići) 2/0
91 kg Čolpa Alem (Sarajevo) – Mirković Radivoje (Brčko) 2/0

OSVAJAČI NAGRADA I TROFEJA NA TURNIRU:

NAJBOLJI BOKSER
Beljo Damir (Slavija, Banja Luka)
Uručilac trofeja: Admir Mujanović
NAJBOLJI TEHNIČAR
Liridon Zećiri (Kosovo)
Uručilac trofeja: Halid Ranica
NAJBORBENIJI PAR
Zolak Stevo (Banja Luka) i Musaev Hamzad (Austrija)
Uručilac trofeja: Jakub Kubur
NAJMLAĐI POBJEDNIK
Raonić Adnan (Zlatni ljiljani, Sarajevo)
Uručilac trofeja: Zijo Hodžić