ČETVRTI MEMORIJALNI MEĐUNARODNI BOKSERSKI TURNIR MUSTAFA HAJRULAHOVIĆ TALIJAN


15 May

DATUM I MJESTO ODRŽAVANJA: Sarajevo, 2006.g., KSC Skenderija, Dvorana Mirza Delibašić

PREDSJEDNIK ORGANIZACIONOG ODBORA: Nedžad Ajnadžić

ZEMLJE UČESNICE: Bosna i Hercegovina, Hrvatska, Slovenija, Srbija, Crna Gora i Kosovo.

KLUBOVI UČESNICI: Zlatni ljiljani (Sarajevo), Mostar (Mostar), Ilidža (Ilidža), Živinice (Živinice), Banovići (Banovići), Sloboda (Tuzla), Radnik
(Bijeljina), Giprom (Tuzla).

SLUŽBENA LICA: Petko Radović (Sarajevo), delegat; Mirsad Puzić (Sarajevo), ljekar; Mirsad Husić (Sarajevo), vrhovni sudija; Zijo Smajović
(Sarajevo), Zikret Čongo (Sarajevo), Latif Demoli (Kosovo), Tahir Ligić (Tuzla), bodovne sudije; Kemo Dževlan (Sarajevo), mjerilac vremena;
Brajković Branislav (Sarajevo), zapisničar.

ŽIRI: Emin Švrakić (Sarajevo), predsjednik; Hamid Guska (Sarajevo), Asim Smajić (Sarajevo), Vahid Sofić (Sarajevo) i Besim Jakubović (Novi Pazar)

TAKMIČARSKI PAROVI ZA NASTUP
63 kg Mirsad Ćebo (Zlatni ljiljani) – Elvis Banda ( Zlatni ljiljani) 2/0
66 kg Adis Prljača (Zlatni ljiljani) – Mostar ?
69 kg Benjamin Skender (Zlatni ljiljani) – Bedri Djuraj (Zlatni ljiljani) ?
60 kg Elvedin Alibašić (BiH) – Ivan Klarić (Hrvatska) 0/2
60 kg Adnan Hadžihajdić (BiH) – Fetahović Ilidža (BiH) 0/2
64 kg Mirza Aljić (BiH) – Osman Ramić (BiH) 2/0
Telalović Ilidža (BiH) – Selver Lepek (SCG) 2/0
69 kg Ivan Godinić (Hrvatska) – Derviš Gazmend (Kosovo???) 2/0
75 kg Milidrag Stjepanović (BiH – Šeponja Primož (Slovenija) 0/2
Agrom Husini (Kosovo) – Damjan Šel (Slovenija) 2/0
81 kg Robert Kramberger (Slovenija) – Emil Markić (BiH) 2/0
91 kg Tomislav Planinić (Hrvatska) – Halid Ranica (BiH) ?
+91 kg Memnun Hadžić (BiH) – Samir Kurtagić (SCG) 2/0
Admir Peleš (BiH) – Đemšit Limani (Kosovo) 2/0 

OSVAJAČI NAGRADA I TROFEJA NA TURNIRU:
NAJBOLJI BOKSER
Robert Kramberger (Slovenija)
Uručilac trofeja: Ahmed Hadžipašić
NAJBOLJI TEHNIČAR
Argon Nuši (Kosovo)
Uručilac trofeja: Mujo Demir
NAJBORBENIJI PAR
Emir Telalović (BiH) i Selver Lepek (SCG)
Uručilac trofeja: Dževad Rađo
NAJMLAĐI POBJEDNIK
Džemal Fetahović (BiH)
Uručilac trofeja: Damir Hajrulahović